Karjalaskevõistlus orienteerumises

09.-10. aprillil peeti Karjalaskevõistlus Rõuge vallas Pärlijõel. Varem orienteerumiseks kasutamata vaheldusrikas maastik meelitas starti 315 võistlejat Eestist, Soomest ja Lätist.

09. aprillil toimus põhiklasside võistlus ühisstardist. Kindlad võidud võtsid Kenny Kivikas (OK Ilves) ja Outi Hytönen (SK 100). Mõlemad juhtisid oma klassis võistlust esimesest kontrollpunktist alates ja kasvatasid iga kilomeetriga oma edu jälitajate ees. Outi Hytönen suurendas 8,7 kilomeetrisel rajal oma edu teiseks tulnud Elo Saue ees lõpuks ligi viiele minutile. Ajad vastavalt 1:04.42 ja 1:09.39. Kolmas oli Võru Spordikooli õppur Marianne Haug (1:11.33).

Võru Spordikooli õppuritest said veel esikoha Lauri Pähn (M18), Alex Treier (M16).  Kolmanda koha said Hando Allmann (M16) ja  Olev Piirisild (M12).

10. aprillil orienteerujate lihavõtte lühirajavõistluse Rõuge vallas võitsid nagu eilse Karjalaskevõistlusegi Kenny Kivikas ja soomlanna Outi Hytönen. Naistest saavutas II koha Kerstin Uiboupin (OK Võru), kes kaotas Hytönenile 47 sekundiga. Kahe päeva kokkuvõttes tuli II täna 4. koha saanud Marianne Haug.

Võru Spordikooli õppuritest võitsid kahe võistluse kokkuvõttes I koha Lauri Pähn (M18), Alex Treier (M16), Tõnis Jäädmaa (M14) ja Karmen Tugedam (N10NR). Hando Allmann (M16), Olev Piirisild (M12), Anita Laanejõe (N14) saavutasid II koha.