6.08-13.08 toimus Norras laager “Sjusjoenis Equinor international junior camp”, kuhu olid kutsutud parimad juuniorite vanuseklassi murdmaasuusatajad üle maailma. Laagris osales ligikaudu 130 sportlast ja 25 treenerit 21 erinevast riigist. Eestist osales laagris 9 sportlast ja üks treener, kelle hulgas olid Võru spordikooli õppuritest Johanna Udras ja Karl Sebastian Dremljuga ning meie suusaosakonna treener Mario Oha. Laager oli väga intensiivne ja tiheda programmiga. Toimus kaks võistlust rullsuuskadel: klassika sprint ja vabatehnika distants. Raskemateks ja huvitavamateks treeninguteks olid kindlasti raba intervallid ning 3-5 tunnine jooks. Õhtuti toimusid sportlastele ja treeneritele erinevad loengud. Esinemas käisid näiteks Norra tippsuusatajad Astrid Uhrenholdt Jacobsen ja Johannes Hoesflot Klaebo, kes on laagri mentorid.Karl Sebastiani muljed: “Laager oli väsitav ning raske, kuid siiski vägagi meeldiv. Kõige enam rõõmu pakkus omavanuste maailma paremikuga suhtlemine ja treenimine. Kindlasti tahaksin ka järgmine aasta sinna minna. Kõige raskemaks trenniks osutusid raba intervallid, mis olid laagri lõpus ning seetõttu oli keha juba päris tühi ja jalad rasked. Kõige mõnusamad olid rulli treeningud, kuna kohalikud rajad olid väga huvitavad.
Johanna muljed laagrist: “Mulle meeldis see laager. Hea oli, et meil olid enamus õhtud sisustatud – keegi tuli rääkima või midagi muud sellist. Vahelduseks sain treenida teises keskkonnas ja teiste Eesti tüdrukutega koos ühes majas olla. Laagris olid ka kaks kontrollvõistlust: sprint ja distants.
Distantsi võistlusest õppisin, et ei tohi liiga kiiresti alustada – esikolmik alustas minust 20 sekundi võrra aeglasemini ehk sõit ei alga esimesest ringist, oluline on sõita distants ühtlases tempos. Kõige raskem trenn oli pikk jooks, kus tempo oli suhteliselt kiire.

Print Friendly, PDF & Email

(Spordikooli kalendris on kõik sündmused avalikud, võib toimuda pildistamine ja filmimine)

Võru Spordikool