PEEP LILL 19.10.1965-18.03.2023

Teatame kurbusega, et meie seast on lahkunud Võru Spordikooli kauaaegne maadlustreener, hea sõber ja töökaaslane Peep Lill.

Peep alustas treeneritööd 1990. aastal peale Tartu Ülikooli lõpetamist treeningrühmadega Võrus ja Vastseliinas. Kolm aastat harjutati Võru Spordiseltsi Kalev rühmana, alates 1993. aastast jätkusid treeningud Võru Spordikoolis. Peebu juhendamisel toodi igal aastal Võrru mõni meistrivõistluste medal. Uus hingamine tuli Võru maadlusellu siis, kui Peep hakkas panustama Eesti naistemaadluse arendamisse. Peebu treeningrühmas alustasid andekad noored tüdrukud, kes tegid kohe poistelegi silmad ette, ning tulemused ei lasknud end kaua oodata. Näiteks 2021. aastal võideti kokku 68 medalit, neist 36 kulda, 21 hõbedat ja 11 pronksi, millest enamik saadi naiste maadluses.

Peebu treeninggruppides treenis 26 noort, nende hulgas viis Ukraina noort, kes sõjasündmuste tõttu Võrru sattusid. Peep oli suur Ukraina sõber, kaasates Ukraina noori kohalikku huvitegevusse ning korraldades neile väljasõite. Ta kandis iga päev rinnas Ukraina lipuvärve ja lubas seda teha seni, kuni sõda on võidetud.

Tänavuse hooaja eesmärgiks võttis Peep noorte Eesti meistrivõistluste korraldamise Võrus, mille läbiviimise usaldas maadlusliit esmakordselt Võrru. Peebu korraldusel ja eestvedamisel möödunud laupäeval 18. märtsil need Võrus aset leidsidki. Kahjuks viis ootamatu haigestumine Peebu haiglasse ja ta ise neist osa ei saanudki. Peebu õpilased võitsid neil võistlustel kaks kulda ja võistkondliku esikoha naistemaadluses. Võistluspäeva õhtul maadlusmatte kokku pakkides saabus kurb uudis.

Võru Spordikool jääb teenekat treenerit Peep Lille meenutama kui fanaatilist spordisõpra, kes elas kaasa kõigile meie sportlastele kõikidel spordialadel. Mäletame Peepu heasüdamliku ja hooliva kolleegina, kellega oli rõõm koos töötada.

Südamlik kaastunne Peebu lähedastele, õpilastele ja kogu Võrumaa spordiperele.

Peep Lille ärasaatmine toimub reedel 24. märtsil kell 13.00 Tartu Krematooriumis.

Print Friendly, PDF & Email

Lähenevad sündmused

Lähenevad sündmused puuduvad.

Uute õppurite vastuvõtt Võru Spordikooli
Tule Võru Spordikooli
Suusahüppe trenn
Võru Spordikool, võrkpall
Võru Spordikool, suusatamine
Tule maadluse trenni
Võru Spordikool, laskesuusatamine
Võru Spordikool, orienteerumine
Tule kergejõustiku trenni